Zarząd Powiatu Rada Powiatu Jednostki powiatowe Charakterystyka Powiatu Kontakt Polityka Cookies
  >  Aktualności  >  100 lat... 

Obchody 100 –lecia II Liceum Ogólnokształcącego w Pabianicach rozpoczęły się w czwartek 8 października, w Powiatowej Hali Sportowej, gdzie rozegrano mecz koszykówki pod nazwą: „ Mecz 100 - lecia Absolwenci – Uczniowie II LO”. Wygrali uczniowie wynikiem 67 do 45.
W piątek, 9 października w Dworze Kapituły Krakowskiej dla II LO wręczono tytuł
„ Zasłużony dla Powiatu Pabianickiego” i „Zasłużony dla Miasta Pabianic” przyznane przez Radę Powiatu Pabianickiego i Radę Miejską w Pabianicach. Sztandar II LO odznaczono czerwonokrzyskimi odznaczeniami. Grażyna Kazimierczak, opiekunka szkolnego koła HDK otrzymała odznakę honorową PCK.
Tego samego dnia w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się koncert absolwentów z II LO.

W dniu 10 października 2015 r około 360 absolwentów II Liceum Ogólnokształcącego w Pabianicach wzięło udział w uroczystościach jubileuszowych, zorganizowanych w Powiatowej Hali Sportowej.
Sobotnie spotkanie rozpoczęto od występów aktualnie uczących się uczniów, którzy zaprezentowali program artystyczny. Wspólnie odśpiewano szkole 200 lat.

Dyrektor szkoły Krzysztof Zajda przemawiał jako pierwszy. Następnie głos zabierali:
Wieloletnia dyrektor II LO Wanda Lelonek, Krzysztof Habura Starosta Powiatu Pabianickiego i absolwent szkoły, który maturę zdał w 1975 roku. Starosta wspominał dawne czasy, wybitnych uczniów i nauczycieli.
Kolejnym gościem zabierającym głos był Grzegorz Mackiewicz Prezydent Miasta Pabianic, także absolwent II LO. Obaj panowie zgodnie stwierdzili, że są dumni, iż mogli chodzić do tej szkoły. Nie zabrakło w ich przemówieniach wspomnień z lat młodości i wzruszeń. Andrzej Żeligowski, Przewodniczący Rady Miejskiej, który nie jest absolwentem II LO przyznał, że przychodził do szkoły dla pięknych licealistek. Tym wyznaniem wywołał aplauz na sali.
Andrzej Owczarek Senator RP nie uczył się w II LO, jednak chodził do tej właśnie szkoły na spotkania ZHP. Głos zabierali również; Witold Stępień Marszałek Województwa Łódzkiego, Jan Kamiński , kurator łódzki.

Organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół II LO im. Królowej Jadwigi dla najstarszych absolwentów przygotowało pamiątkowe odznaczenie o nazwie „ Brylantowa Matura”. Dostały je siostry: 99-letnia Henryka Kalicka, która przyjechała z Warszawy oraz 92-letnia Alina Dąbrowska (z domu Bartoszek).
Starsza z sióstr, maturę pisała w 1935 roku. Młodsza dopiero w 1946, bo jej edukację przerwała wojna, podczas której trafiła do więzienia w Łodzi i obozu w Oświęcimiu. W uroczystym jubileuszu brała też udział absolwentka i nauczycielka II LO Maria Rudnicka.

Byłe dyrektorki II LO, panie Jadwiga Przygocka i Elżbieta Szpakowska otrzymały Medale Komisji Edukacji Narodowej.
Pozostali absolwenci mogli kupić sobie znaczki złotych i srebrnych matur.
Z Powiatowej Hali Sportowej, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości, absolwenci przenieśli do budynku szkoły. Wszyscy oglądali odnowiony budynek, spotykali dawno nie widzianych kolegów i koleżanki. To był czas na spotkania klasowe i poczęstunek.
Wieczorem na zakończenie uroczystości odbył się w Hotelu Fabryka Wełny „ Bal Absolwentów”.Printer Friendly Version Email This To Your Friend
System Zarządzania Jakością
PN-EN ISO 9001:2009

Internetowa rejestracja do kolejki
Wydziału Komunikacji i Transportu
Biuletyn
Informacji
Publicznej


Związek
Powiatów
Polskich


Dziennik Ustaw


Monitor Polski


Dziennik Urzędowy Województwa Łódzkiego


Certyfikat Akcji Przejrzysta Polska

2005 r.

2006 r.

2007 r.

2008 - 2010 r.Gospodarka odpadami
informacja nt. ważności decyzji

Kalendarz dla organizacji pozarządowychStarostwo Powiatowe w Pabianicach
Wszelkie Prawa Zastrzeżone | Jesteś osobą na tej stronie. | Kontakt: Webmaster