Zarząd Powiatu Rada Powiatu Jednostki powiatowe Charakterystyka Powiatu Kontakt Polityka Cookies
  >  Aktualności  >  Popłynęła jachtem... 

1 październka 2015 roku w Zespole Szkół nr 3 w Pabianicach Aleksandra Świercz, uczennica drugiej klasy technikum logistycznego, laureatka konkursu marynistycznego „Polska leży nad Bałtykiem” organizowanego przez Pabianicki Klub Sportów Wodnych, którego nagrodą był rejs po Morzu Bałtyckim zrealizowany w okresie wakacyjnym przeprowadziła prelekcję wraz z pokazem slajdów opowiadających o swojej przygodzie.

Na spotkaniu był obecny Krzysztof Habura Starosta Powiatu Pabianickiego, który był fundatorem rejsu dla trzech uczniów – laureatów konkursu marynistycznego, Dorota Becht zajmującą się Sekcją Jestem The Best, która przyszła w zastępstwie za prezesa Pabianickiego Klubu Sportów Wodnych Krzysztofa Grzegorka oraz Hanna Grącka – dyrektor szkoły, nauczyciele i uczniowie ZS nr 3 w Pabianicach.

Oprócz Aleksandry Świercz oraz Jagody Ćwiok w konkursie nagrodzeni zostali: Maria Napieralska, Damian Szymczyk, Mateusz Moskwin i Dawid Ludwisiak, którzy również popłynęli z nimi w rejs.

Skład załogi na jachcie Lady B to: Krzysztof Grzegorek-kapitan, Bogdan Ostrowski- 1 oficer, Andrzej Bohdanowicz- 2 oficer, Tomasz Ostrowski- 3 oficer, Dariusz Limiera-opiekun. Laureaci: Marysia Napieralska, Jagoda Ćwiok, Mateusz Moskwin, Dawid Ludwisiak, Damian Szymczyk.

Cała wyprawa trwała tydzień. Początek i koniec rejsu był w Świnoujściu. Pierwszym celem był port w niemieckim Sassnitz, gdzie podziwiali brytyjskiego U-boota. Następnie żeglarze odwiedzili duńską stolicę – Kopenhagę oraz miasta Allinge, Hammerhavn i Rønne. Po drodze zaliczyli również szwedzkie Falsterbo.

Jak mówiła Ola była dla niej przygoda życia.
- Cały rejs wspominam bardzo miło – opowiadała Aleksandra Świercz - To było spełnienie marzeń, przygoda życia. Wiele się nauczyłam. Nie tylko wiedzy żeglarskiej, której przekazano nam w ogromnej ilości, ale i wielu cech, których mi brakowało, m.in. cierpliwości. Zrozumiałam także to, że żyjąc z 11 osobami na kilku metrach kwadratowych bardzo się z nimi zżywasz i nie przeszkadza ci ich wiek, płeć, zawód. Wszystkich łączy jedno zainteresowanie, jedno hobby, jedna pasja. Wiem, że na pewno jeszcze nie raz wypłynę w pełne morze. Moja przygoda z żeglarstwem rozwija się i będzie się rozwijać jeszcze długi czas.
Rejs był dla mnie szansą poszerzenia swojej wiedzy i umiejętności żeglarskich, które do tej pory posiadałam jedynie w stopniu żeglarstwa śródlądowego. Poznałam również kulturę i obyczaje państw nadbałtyckich.

Program „Jestem THE BEST” jest realizowany przez Pabianicki Klub Sportów Wodnych w szkołach ponadgimnazjalnych podległych Starostwu Powiatowemu w Pabianicach. Celem programu jest przygotowanie uczniów do samodzielnych, publicznych wystąpień praktykowanych w pracy i życiu ludzi dorosłych, a tym samym nabywanie doświadczeń w promowaniu swojej osoby poprzez swoje predyspozycje emocjonalne, wiedzę i umiejętności. W ten program zawarty jest konkurs pod nazwą „Polska leży nad Bałtykiem”.

Printer Friendly Version Email This To Your Friend
System Zarządzania Jakością
PN-EN ISO 9001:2009

Internetowa rejestracja do kolejki
Wydziału Komunikacji i Transportu
Biuletyn
Informacji
Publicznej


Związek
Powiatów
Polskich


Dziennik Ustaw


Monitor Polski


Dziennik Urzędowy Województwa Łódzkiego


Certyfikat Akcji Przejrzysta Polska

2005 r.

2006 r.

2007 r.

2008 - 2010 r.Gospodarka odpadami
informacja nt. ważności decyzji

Kalendarz dla organizacji pozarządowychStarostwo Powiatowe w Pabianicach
Wszelkie Prawa Zastrzeżone | Jesteś osobą na tej stronie. | Kontakt: Webmaster