Zarząd Powiatu Rada Powiatu Jednostki powiatowe Charakterystyka Powiatu Kontakt Polityka Cookies
  >  Aktualności  >  Konferencja w... 

„Zintegrowane Inwestycje Terytorialne w odniesieniu do powiatu pabianickiego”, to tytuł konferencji jaka odbyła się wczoraj 21 października w Starostwie Powiatowym w Pabianicach z udziałem Witolda Stępnia - Marszałka Województwa Łódzkiego, Krzysztofa Habury - Starosty Powiatu Pabianickiego i Grzegorza Mackiewicza - Prezydenta Miasta Pabianic.

Witold Stępień zaprezentował władzom gmin z powiatu pabianickiego, które wchodzą w skład Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego, ustalenia dotyczące pieniędzy unijnych, które do nich wpłyną bez konieczności startowania w konkursach. Stanie się tak dzięki tzw. Zintegrowanym Inwestycjom Terytorialnym.
Jest to mechanizm, dzięki któremu w województwie łódzkim bez konkursów zostanie rozdanych na takie zintegrowane inwestycje 191 mln euro.

Starosta Krzysztof Habura zaprosił do udziału w konferencji wszystkich Wójtów z Powiatu Pabianickiego - Roberta Jarzębaka, Tadeusza Borkowskiego, Grażynę Maślankę-Olczyk, Adama Topolskiego Henryka Gajdę, Henryka Brzyszcza - Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego; Roberta Jakubowskiego Wicestarostę Powiatu Pabianickiego, wszystkich Członków Zarządu Powiatu Pabianickiego - Gabrielę Wenne- Błażyńską, Irenę Grendę i Adama Krasińskiego oraz wszystkich dyrektorów z placówek oświatowych i jednostek podległych Starostwu Powiatowemu.

Witold Stępień przedstawił założenia ZIT i podział pieniędzy na poszczególne gminy, jaki został wypracowany. Według niego na terenie powiatu pabianickiego ma być zrealizowanych 16 dużych projektów na kwotę 27,2 mln euro.

Starosta Krzysztof Habura poinformował, że 22 października w Łodzi podpisane zostanie porozumienie pomiędzy stowarzyszeniem Łódzki Obszar Metropolitalny a Urzędem Marszałkowskim. W ciągu dwóch miesięcy będzie podpisana umowa na realizację projektów jakie zgłaszały gminy należące do ŁOM.Printer Friendly Version Email This To Your Friend
System Zarządzania Jakością
PN-EN ISO 9001:2009

Internetowa rejestracja do kolejki
Wydziału Komunikacji i Transportu
Biuletyn
Informacji
Publicznej


Związek
Powiatów
Polskich


Dziennik Ustaw


Monitor Polski


Dziennik Urzędowy Województwa Łódzkiego


Certyfikat Akcji Przejrzysta Polska

2005 r.

2006 r.

2007 r.

2008 - 2010 r.Gospodarka odpadami
informacja nt. ważności decyzji

Kalendarz dla organizacji pozarządowychStarostwo Powiatowe w Pabianicach
Wszelkie Prawa Zastrzeżone | Jesteś osobą na tej stronie. | Kontakt: Webmaster