Zarząd Powiatu Rada Powiatu Jednostki powiatowe Charakterystyka Powiatu Kontakt Polityka Cookies
  >  Aktualności  >  II Czytelnicza... 

Dnia 2 października 2015 r. odbyła się druga edycja Czytelniczej Gry Miejskiej, której głównym celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Gra odbyła się w parku miejskim im. J. Słowackiego.

Gra została zorganizowana dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych z powiatu pabianickiego. Zgłosiło się dwanaście dwuosobowych drużyn, z których każda miała do wykonania 10 zadań. Wszystkie zadania obracały się wokół „koronowanych głów”, ponieważ kanwą tegorocznej edycji gry był „Pamiętnik Księżniczki” autorstwa Meg Cabot. Od samego rana park i zamek wzięły we władanie księżniczki, królewny i książęta.

Uczestniczki i uczestnicy zabawy musieli wykazać się między innymi znajomością savoir – vivre i bajkowej literatury, podstawową wiedzą historyczną na temat naszego miasta, sprytem, błyskotliwością, świetną kondycją fizyczną oraz wdziękiem i gracją. Zabawy było co nie miara. A parkową alejką raz po raz przemykała przepiękna księżniczka lub przystojny książę. Wszyscy zawodnicy zaprezentowali wysoki poziom wiedzy i obycia, jednak najlepsi okazali się uczniowie ze
Drugie miejsce wywalczyły zawodniczki ze Szkoły Podstawowej w Ksawerowie, a trzecie uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Pabianicach. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Gra została zorganizowana przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa Metodycznego, Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką - Filię w Pabianicach, Sieć Bibliotekarzy Powiatu Pabianickiego oraz Muzeum Miasta Pabianic.
W tym roku do współpracy zaproszony został również Ośrodek Pomocy i Integracji Społecznej. Honorowy patronat nad Grą objęli: Krzysztof Habura - Starosta Powiatu oraz Grzegorz Mackiewicz - Prezydent Miasta Pabianic.

Trzy instytucje: Urząd Marszałkowski w Łodzi, Urząd Miejski w Pabianicach oraz Starostwo Powiatowe w Pabianicach ufundowały bardzo atrakcyjne nagrody dla wszystkich uczestników zabawy, a przede wszystkim dla zwycięzców.
Pabianickie władze samorządowe sfinansowały poczęstunek dla uczestników imprezy. Mamy nadzieję, że Czytelnicza Gra Miejska wpisze się na stałe do kalendarza imprez w naszym mieście, ponieważ cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów, a wszyscy, którzy zaangażowali się w jej przygotowanie i przebieg zdają sobie sprawę z konieczności sięgania po nowatorskie formy promocji czytelnictwa.

Printer Friendly Version Email This To Your Friend
System Zarządzania Jakością
PN-EN ISO 9001:2009

Internetowa rejestracja do kolejki
Wydziału Komunikacji i Transportu
Biuletyn
Informacji
Publicznej


Związek
Powiatów
Polskich


Dziennik Ustaw


Monitor Polski


Dziennik Urzędowy Województwa Łódzkiego


Certyfikat Akcji Przejrzysta Polska

2005 r.

2006 r.

2007 r.

2008 - 2010 r.Gospodarka odpadami
informacja nt. ważności decyzji

Kalendarz dla organizacji pozarządowychStarostwo Powiatowe w Pabianicach
Wszelkie Prawa Zastrzeżone | Jesteś osobą na tej stronie. | Kontakt: Webmaster